Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekJAMES WESLEY MARSTERS

Narozen: 20. srpna 1971 v Greenville, Kalifornie
Oči: Modré
Vlasy: Hnědé

Vyrůstal v Modestu ve státě Kalifornie. Již od tří let byl rozhodnut stát se hercem. Studoval v Juilliard a hrál hodně na divadle, které má raději než film. Poslouchá všechny druhy hudby od Radiohead až k Sex pistols. Jizva na jeho levém obočí vznikla, když byl v New Yorku přepaden, jizva na levé noze když si jako dítě hrál se zahradním ostřikovačem. Chodí spát velice pozdě, ale ne proto, že by popíjel po barech (či po lidech), ale rád sleduje noční pořady v TV. Hraje na kytaru, zpívá, maluje a píše.

WILIAM WILIAM/SPIKE

Také známý jako Vilém Krvavý. Jméno dostal podle záliby mučít oběti specifickým způsobem. Ale nebyl vždycky krutý a zlý, býval to tichý a citlivý básník. Poté ho Drusilla zabila a opět vzkřísila jako upíra. Nyní je jeho velkou láskou, neudělají bez sebe ani krok. Přestože je Spike "jen" 120 let starý, stihl již zabít dvě přemožitelky. O Buffy se zatím pokouší marně.

______________________________________________________________

Obrazek

CHARISMA CARPENTER

Datum narození:
23 července 1970

Místo narození: Las Vegas

Životopis:

Charisma se narodila 23 července 1970 v Las Vegas, byla pojmenována po parfému.Studovala klasický balet už od pěti let. Jako malá již navštívila mnoho soutěží. Navštěvovala Gorman High School v Las Vegas. V 15 se přestěhovali do Rosarita City,kde pokračovala ve studiu na Bonita High. Charisma školu ukončila až na Chula Vista School of Creative and Performing Arts v roce 1988.Po maturitě cestovala po Evropě, poté šla na vysokou.Pracovala jako instrukturka aerobiku.V roce 1991, byla roztleskávačkou San Diego Chargers.Do L.A se přestěhovala o rok později. Hrála v divadle a v několika mini seriálech. Charisma chtěla dostat roli Buffy ve stejnomenném seriálu, ale obsadili jí do role její kamarádky-nekamarádky Cordelie Chase. Nejdřív odmítala hrát tuto negativní postavu, ale její agentka jí řekla, že je to postava přesně pro ní. Její role začala být populární až ve chvíli, kdy začala druhá řada. Po Buffy přešla do jejího "odnoží" Angela, kde hraje znovu Cordelii Chase. V říjnu 2003 se vdala za Damiana Hardyho a s ním má své první dítě - Donavana Charlese Hardyho, který se narodil 24 března 2003.

CORDELIA CHASE

Cordelia Chase byla DÍVKA na střední škole.Byla hlavní roztleskávačkou a nejpopulárnější dívkou na celé škole.Měla svou vlastní skupinu přátel, kam patřili ti nejbohatší studenti z celé střední. Když Buffy Summersová přišla poprvé do nové školy, viděla v ní svou novou kamarádku, ale Buffy se zkamarádila s neoblíbenými Willow Rosenbergovou a Alexem Harrisem, čímž byla Cordelií odepsána. Cordelia začala chodit okolo Buffy ve chvíli, kdy se u ní objevil neznámý muž jménem Angel a snažila se ho ulovit jen pro sebe, avšak Angel měl oči jenom pro Buffy.Jak šel čas, byla Cordelie několkrát zachráněna před možnou smrtí Buffy a partou, a mezi ní a neoblíbencem Alexem to začalo "jiskřit". Začali spolu chodit. Její nejlepší kamarádka Harmony jí za to odepsala.Cordelia si myslela, že kvůli Xanderovi již není tolik oblíbená, ale na konec zjistila, že to tak není, a proto se dali znovu dohromady. Bohužel jí Xander "podvedl" s Willow a Cordelie se vrátila ke svému původnímu já i když to už bylo těžší než před tím. Když přišel do Sunnydale nový pozorovatel Wesley, okouzlil jí jeho anglický šarm. Wesley jí však odmítl s tím, že si nechce nic začít s pohou studentkou střední školy.Ani doma to nevypadalo tak jako vždycky. Její rodiče už nebyli tak bohatí jak předtím, a tak se rozhodla, že odejde do L.A hledat slávu. Skončila v Angelově týmu v Angel Invesigations. Cordy se při jednom z bojů proti zlu políbila s polovičním démonem, který na ní přenesl svou moc vidět vize.Ale po roce, kdy tyto vize měla si vybraly svou daň a uvrhli Cordy do kómatu. V kómatu se setkala s démonem jménem Skip, který jí změnil na polovičního démona takže mohla mít znovu vize. Roky pracovala těsně vedle Angela při čem vzrůstalo její cítění k upírům, ale když se chtěla s Angelem sblížit, byla povolána vyššími silami a musela ho "nechat". Cordy ztratila paměť. Jediná osoba, na kterou se mohla spolehnout byl Connor a to přimělo Angela k pochybnostem. Jedna věc následovala další a tak se Cordy s Connorem vyspala, díky čemuž otěhotněla. Ale těhotenství neprobíhalo normálně, bylo rychlejší a Cordy se začala měnit. Jedné noci se Cordynino dítě narodilo, a Cordy znovu upadla do kómatu, ze kterého se ještě neprobrala. Její dítě strašně rychle rostlo a stalo se zněho démon v lidské podobě jménem Jasmine. Jasmine se snažila ovládnout svět, ale byla zastavena Angelem a Connorem. Cordy je neustále pozorována specialisty ve Wolfram & Hart.

______________________________________________________________

Obrazek 

NICHOLAS BRENDON

Narozen: 12. dubna 1971 v Los Angeles
Oči: Hnědé
Vlasy: Ořechově hnědé
Sourozenci: Kelly, Christian a Kyle

Jako rodák z Californie navštěvoval školu v Santa Claritě, kde hrál baseball. Původně se chtěl baseballu věnovat profesionálně, ale to se ukázalo býti nemožným kvůli vážnému zranění. Rozhodl se věnovat herectví, první příležitost byla v podobě reklam. Měl příležitost prohlédnout si pozadí natačení v roli asistenta produkce, což ho přivedlo k několika konkurzům. Má rád baseball, basketball a táboření. Má jednovaječné dvojče, bratra Kellyho.

ALEX HARRIS

Narodil se a vyrůstal v Sunnydale, je nejlepší přitel Willow. O jeho rodině není moc známo, kromě následujících kusých informací: matka neumí vařit, otec je nezaměstnaný, v rodině jsou problémy s alkoholem. Veškeré problémy se snaží řešit s nadhledem a humorem, i když jeho problémy mnohdy přesahují rámec normality. Rande s kudlankou či mumií jsou jen malým příkladem.

______________________________________________________________

Obrazek

ALYSON HANNIGAN

Narozena:
24. března 1974 ve Washingtonu DC
Plné rodné jméno: Alyson Lee Hannigan
Výška: 153"
Oči: Zelené
Vlasy: Zrzavé
Tetování: Delfíni na kotníku, Japonské kanji (pro štěstí) na zádech

Živopis:

Její první setkaní se světem show businessu proběhlo ve věku 4 let, kdy se začala objevovat v reklamách (např. McDonald's). V té době se rodina přestěhovala do Atlanty a později do Californie, kde byl dostatek příležitostí v podobě konkurzů na různé role. Ve 14 se konečně objevuje ve větší roli ve filmu "My Stepmother is an Alien". Malou zajímavostí je fakt, že v tomto filmu se vedle ní objevil také Seth Green, který vytváří jednu z postav v Buffy. Poté se ještě objevila v několika filmech točených pro televizi, ale byla jen jednou z mnoha neznámých tváří. Teprvé role Willow jí umožnila plně odstartovat kariéru herečky. Alyson má ráda fotbal, ale aktivně ho nehraje moc často z důvodů zranění ve 13 letech. Je fanynkou Shirley Temple a miluje delfíny. Je znalá i počítačů a přestože neumí všechno to, co v roli Willow předvádí, běžné dovednosti, jako poštu či prohlížení internetových stránek, zvládá s přehledem. Rozhodně nelze přehlédnout i fakt, že o ní byla napsána písnička skupinou nesoucí název "Klopecs".

WILLOW ROSENBERG

Pochází z židovské rodiny, rodiče jí nechápali, což vedlo až k pokusu její matky upálit ji.
Nejlepší přítel Willow je Alex, kterého zná již od dětství. Poznali se ve věku 5 let, ovšem jejich "rande" brzy skončilo, když jí Alex ukradl její Barbie. Willow je vyjímečně inteligentní, hlavně v oblasti počítačů, a je skvělá studentka. Nespočetněkrát pomohla Buffy nabouráním různých informačních systémů.

______________________________________________________________

Obrazek ANTHONY STEWART HEAD

Narozen: 20. února 1954 v Camden Townu, Anglie
Oči: Ořechově hnědé
Vlasy: Hnědé
Sourozeneci: Murray - herec

Vyrůstal nedaleko Londýna. Je synem dokumentaristy Seafielda Heada a herečky Helen Shingler. Vystudoval Londýnskou akademii hudebních a dramatických umění. Jeho první velký úspěch byla role Ježíše ve filmu Godspell. Na divadle hrál mimo jiné dr. Frank-N-Furtera v muzikálu The Rocky Horror Show (tento muzikál byl zfilmován pod názvem The Rocky Horror Picture Show a tuto roli v něm zahrál naprosto dokonale Tim Curry
. Objevoval se i v různých pořadech z produkce BBC. Ve volném čase pracuje na scénáři k animovanému hudebnímu filmu na způsob The Rocky Horror Picture Show. Pohybuje se stále mezi USA a Anglií, kde žije jeho rodina. Má dvě děti Emily a Daisy. Rád jezdí na koni, plave a zpívá.

RUPERT GILES

Narozen v Anglii, jeho otec i babička byli pozorovatelé. Mladý Giles byl tímto osudem zklamán, on sám chtěl být letcem nebo kupcem. Když chodil na Oxford, chtěl se vzepřít osudu a jako formu rebelie se jemu a jeho příteli, který mu říkal "Ripper" ("Rozparovač"), podařilo na zem povolat démona Eyghon. Pracoval jako kurátor v muzeu, když mu byla radou pozorovatelů přidělena Buffy. S ní je ve velmi úzkém, ale spíše otcovském vztahu. Giles je sečtelý a chytrý, hraje na kytaru, ovládá 5 jazyků a v případě potřeby i bojuje. Nemá mnoho přátel a jediná vážnější známost byla počítačová odbornice učitelka Jenny.

______________________________________________________________

Obrazek

DAVID BOREANAZ

Narozen:
16. května 1971 v Buffalu, stát New York
Oči: Hnědé
Vlasy: Hnědé
Životopis:
Vystudoval herectví a filmovou tvorbu, poté se přestěhoval do Los Angeles. Neměl velký úspěch, mezi jinými dostal malou roli v "Married... With Children". Dělal různé práce, např. obsluhu parkoviště, malíře či dodávky jídla do domu. K seriálu se dostal náhodou, když ho na procházce městem viděl lovec talentů. Podepsal s ním smlouvu na roli Angela. Tím se stal známým po celém světě. Davidův otec je populární moderátor počasí na stanici WPVI.

Rodiné vztahy
V lednu 1998 se oženil s Ingrid Quinn, byla to láska na první pohled, ale už v říjnu 1999 se
rozvedli.
To ale David považoval skoro za to nejhorší co se mohlo v jeho životě stát.O tři roky později se David oženil s ex-modelkou pro playboy- Jaime Bergman.
Chtěli se vzít 24. listopadu 2001, ale kvůli teroristickýmútokům posunuli svatbu o měsíc později.
1. května 2002 se jim narodilo první dítě,je to kluk a jmenuje se Jayden Rayne.
David rád hraje golf a čas od času se účastní zápasu v ledním hokeji pro charitu.

Má dvě sestry - Beth a Bo.

Se svou rodinou žije v Los Angeles společně s pejskem:o).

LIAM ANGELUS/ANGEL

Narodil se jako člověk v roce 1727. V upíra se změnil v roce 1753. Angel byl tulák a alkoholik, což se mu vymstilo,jednou šel z hospody celý na mol a potkal Darlu,krásnou ženu,která ho okouzlila pohledem a když ji políbil udělala z něj upíra.Jeho minulost je velmi divoká patřil k nejkrutějším upírům!!! V roce 1860 potkal Drusillu,ale než ji změnil v upíra chtěl, aby trpěla.Pozabíjel její rodinu a pak až přeměnil ji. V roce 1898 zabil dceru cikanského kmene, který na něj uvalil kletbu, která mu způsobuje pocity viny kvůli jeho upírství(dala mu lidskou duši). V roce 1990 v New Yorku ho vyhledal dobrý démon Whistler, který mu ukázal Buffy. Angel se rozhodl pomoci jí v jejím boji, ale při té přiležitosti se do ní zamiloval.Nejdříve ji naštěvoval v Bronxu a varoval jí před různým nebezpečím. Po čase Buffy zjistila, že je Angel upír a přes lehkou zamilovanost se pokoušela žít normálně. Jenže její láska rostla. Začali spolu i chodit, jenže štěstí jim moc nepřálo vše se zlomilo v den Buffyin 16 narozenim kdy z Angelem strávila noc. Jeho zláduše se opět vrátila i se starou krutostí. Buffy z toho byla vedle nevěděla co se stalo,ale nakonec se to dozvěděla.Byla v tom ta kletba.Angel měl pomocí své duše trpět,ale když potkal Buffy začal žít byl šťastný, ale nevěděl,že když prožije ten nejvíce šťastný moment stane se zase krutým. A bohužel k tomu momentu došlo oné noci. Více už vám nenapíšu na to se musíte podívat sami. A hlavně zjistit jak to s nima dopadlo....

______________________________________________________________

Obrazek

SARAH MICHELLE GELLAR

Datum narození:14.04.1977

Místo narození:New York, NY, USA

Znamení:Beran

Životopis:
Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.

Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" s Jennifer Love Hewitt. Kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Vřískot 2 "Scream 2", kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courteney Cox.

V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů a za jednu roli v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr.

BUFFY ANNE SUMMERSOVÁ

Příběh začíná, když se se svou matkou přestěhuje do Sunnydalle. Z minulé školy jí vyloučili za nepříčetnost a údajného vyvolání požáru v místní tělocvičně. Právě v minulé stř. škole byla miláčkem všech - roztleskávačka i královna maturitního plesu. Poté ji ale kontaktoval muž jménem Merrick, který ji pověděl o jejím mimořádném daru - je Přemožitelka. Merrick byl jejím pozorovatelem, ale poté co zemřel se Buffyiny problémy ještě vystupňovyli do vyšších poloh. Ze začátku s darem bojuje, ale nakonec se s tím smiřuje noc co noc chodí zabíjet démony a zachraňuje svět od záhuby. Díky své druhé tváři si dělá mnohé nepřátele a vyčleněna z kolektivu. Je to však jenom dívka, která se snaží alespoň na krátkou dobu svému poslání uniknout a užívat si jako obyčejný teenager. V tomto ji pomáhají její přátelé - Willow, Alex, občas Cordeli, její novy pozorovatel Giles a následně i dobrý upír Angel, do kterého se bezhlavě zamiluje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milujuvás

(kateřina, 10. 12. 2012 14:09)

buffy je dobrá
willou-je taky dobrá
angel je nejlepší
spike je nejlepšíííííííííííííííííííííííííííííí ze všech a angel taky
zendr je taky dobre
oz taky je dobre
tara je docela oki ale až an to že se mi nelíbí ajk je a holka yjen tak
dfon je trapná ale je dokonalá taky
miluju všechny
to by sme psala jejich vešch jsména až do konci světa

MILUJUTĚ buffy a všechny

(KATEŘINA TIRPÁKOVÁ, 31. 12. 2011 17:13)

JUJKY JSOU NEJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJHEZČÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ A NEJKRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÁSNEJJJJJJJJJJJJJJJJJŠÍ JSOU PROSTĚ MNO...JÁ JE ŽERU DALA BYCH ZA TO VČECHNO JE VYDĚT

Re: MILUJUTĚ buffy a všechny

(Mark Hillve, 2. 1. 2012 15:04)

naše rodina pochází původně z floridy viděl jsem je asi ve 6 ti letech ale radši bych viděl herce z teorie velkeho tresku

Re: Re: MILUJUTĚ buffy a všechny

(kateřina, 10. 12. 2012 14:05)

nejlepší prostě je buffy př...up...jsou ejlepší teorie je trapná

Re: MILUJUTĚ buffy a všechny

(nevbim, 6. 1. 2012 12:35)

jj ja tyky

milju

(kateřřřřřřiiiiina, 10. 12. 2012 14:03)

je to fakticky nejlepšíííííííííííííííííííí seriál na světě taky bych se na to mohla dívat od rána do večera je to fakticky supr jsou všechny dobrý umí to dobře hr´át jujkyx :-) :*

Buffy a Spike

(Marie Kozlová, 18. 5. 2012 13:15)

Tenhle film je nejlepší ze všech filmú na světě prostě nejjjjjjjjjjjjjjjjjlllleppššší a přála bych si abi nikdy neskončil.Nevim co bich dělala kdybi skončil ale asi bych skočila z vokna.

MILUJUTĚ buffy a všechny

(KATEŘINA TIRPÁKOVÁ, 14. 2. 2012 13:50)

ahojky jmenuji jse kateřina tirpáková a jsem moc natšena a ráda že jste to tam daly moc tajten seriál milju kdyby jste ho hráli tak do pulnoci a šla bych do školy přesto bych jse koukala a ještě něco nemilju jenom buffy ale i ostatí ale nevím ploc tam není oz a tara a anía to nechápu ale to nevadí miluju vás všechny a když tak tak mi napište na velýma písmenama ju všechno MADONA-10@.SEZNAM.CZ AHOJYK KMÁM VÁS RÁDA JSEM VAŠE NEJVĚTŠÍ FANINKA NA CELÝM ŠIRÍM SVĚTĚ KÁTA+BUFFY+SPIKE+ANGEL+TARA+WILLOU+OZ+ZENDR=VELIKÁNSK SRDÍČKO AHOJKY LIDIČKY A BUFFY A VŠICHNY AHOJYK KÁTA

ja

(ja, 6. 1. 2012 12:40)

buffy je nejlepsi serial na svete doufam ze pridaji i nejake dalsi epizody a at to co nejdrive opakuji!!!!! I Love You

ANGEL

(LUCIE, 30. 11. 2010 12:49)

ANGEL JE NEJKRASNEJSI CHLAP NA CELIM SVETE

Re: ANGEL

(nevim, 6. 1. 2012 12:34)

spuhlasim

MILUJUTĚ buffy a všechny

(KATEŘINA TIRPÁKOVÁ, 31. 12. 2011 17:11)

prostě já je žeru jsou dobrý a hrajou dobře umí to dobře přestírat já bych jse při tom smála až bych brečela prostě jsou dobrý miluju ze všeho nejvíc angla a spike jsou sexy a přitažliví mno......prostě jsou nejjjjjjjjjjjjjlepší nejjjjjjjjjjjjjjjjhezčí jujky napiš te mi nikdo s kým jsi o tom pokecám ju káta MADONA-10@.SEZNAM.CZ NAPIŠ TE MI JU KÉÉÉÉŽ BY MI NAPSALA BUFFY A NEBO LI OSTATNÍ ALE ČESKY ALE TO JE BLBOST NEMAJ ČAS MUSÍ JSE NA DALŠÍ SERIÁL PŘIPRAVIT

všechno

(hello, 4. 12. 2011 19:47)

ja si myslim že se k buffy hodí oba jak angel tak spike.

James Wesley Marsters

(denisa, 23. 10. 2011 20:05)

spajka miluju je hezký.

MILUJUTĚ

(KATEŘINA TIRPÁKOVÁ, 16. 8. 2011 16:42)

MILJU VÁS VŠECHNY JUJKY

Spike+Buffy

(Denisa, 6. 1. 2011 17:30)

ŽERU JE TEN NEJ DOKONALÝ PÁÁÁR!!!!!BUFFY+SPIKE ŽERU JE JAK UŽ JSEM PSALA BUFFY MTMR A SPIKE TEBE TAKY MOC!!!!ENGEL JSE TAM DO TOHO JENOM VECPAL VÍTE KDY TO BUDOU OPAKOVAT NAPIŠTĚ MI PROSÍM NA EMAIL:denisa.chrenkova@seznam.cz děkuu vám SARAH MILUJU TĚ!!!!

Re: Spike+Buffy

(hej!!!!!!!!!!!!!!!, 13. 7. 2011 19:45)

hokla hokla hokla když neumíš psát tak se do toho neser jo xd bud tak hodná a nepiš takovíí blbosti angelje normální chlap a i space jo a kdyby něco oni dva by jse na tebe ani nekoukly a ani neusmáli misleli by jsi jenom že jsi nejáká blbá faninka ale mají totiž pravdu víš jdi radši brečet k mamince do postílky jo xd díkis:::space a angel jsou ti nej kluci ze světa a taky rajli víte o tom mno...

Re: Spike+Buffy

(Tereza, 9. 8. 2011 18:10)

Souhlasím s Denisou.Tenhle pár taky žeru.No a ne jen ty dva ale taky celej ten seriál.

kdo se mnou souhlasí

(terka blázen do buffy, 1. 8. 2011 13:53)

Kdo souhlasí že Spike se k Buffy hodí je to pravda.Já Spaika nesnáším v opačném smyslu slova .Hodně se mi líbí.Mám ho hodně ráda.Miluju upíry.

BUFFY PREMOZITELKA UPIRU

(LUCIE, 30. 11. 2010 12:48)

NEJKRASNEJSI A NEJLEPSI SERIAL CO KDY DAVALI DOUFAM ZE HO BUDETE OPAKOVA CO NEJDRIV